Ботев победи с 3:1 у дома Пирин в среща от

...

Ботев се справи с Пирин за четвърта поредна домакинска победа

Ботев победи с 3:1 вкъщи Пирин в среща от 14-ия кръг в елита. Па Конате, Елвис Ману и Емануел Току вкара за Ботев, а за Пирин се разписа Андрей Йорданов.
Прочетете още

В 6-та минута Етоо насочи удар от отдалеченост, само че той беше уловен от Янко Георгиев.

В 10-та минута Емануел Току стреля от фаул, само че Янко Георгиев съумя да избие в корнер.

В 14-та минута Ману стреля, само че над вратата.

В 17-та минута японецът Казуки Тахакаши се контузи и Пирин трябваше да прави насилствена промяна, като в игра влезе Иван Тасев.

В 20-та минута Ботев откри, Мохамед Брахими проби добре и пусна пас по земя към Па Конате, който от близко засече за 1:0.

В 28-та митута Макрецкис стреля от отдалеченост, само че Ханкич със ужасно избавяне мазета.

В 32-та минута Па Конате пусна към Току, който стреля, само че ударът на ганаеца мина около вратата на Янко Георгиев.

В 33-та минута Джеймс Етоо изведе ужасно самичък против вратаря на Пирин - Елвис Ману и той не сгреши за 2:0.

В края на полувремето Димитър Тонев стреля, само че над вратата.

В 48-та минута Току излезе самичък против Георгиев, само че стреля около вратата.

В 53-та минута Янко Георгиев избави удар на Супрайен.

Ботев реши мача в 63-та минута, когато рожденикът Димитър Тонев подаде към Елвис Ману, а той с едно допиране откри Емануел Току, който вкара на опразнената врата за 3:0.

В 70-та минута Радослав Цонев центрира в пеналта, където Андрей Йорданов с глава засече и понижи за 3:1.

До края на мача не паднаха повече голове и Ботев победи с 3:1.

С триумфа пловдивчани към този момент имат 13 точки и са 10-и, а Пирин е 15-и с 8 точки.

В сряда Ботев приема ЦСКА в отсрочен мач от петия кръг.

Ботев:  Хидайет Ханкич, Роберто Пунчец, Самуел Супрайен, Джеймс Етоо, Джаспър ван Хертън, Димитър Тонев, Реда Рабей, Мохамед Брахими, Емануел Току, Па Конате, Елвис Ману

Пирин:  Янко Георгиев, Вячеслав Велев, Александър Дюлгеров, Николай Бодуров (Юлиян Попев 71 мин.), Петър Занев (Андрей Йорданов 46 мин.), Казуки Тахакаши (Иван Тасев 17 мин.), Славчо Шоколаров (Венцислав Бенгюзов 46 мин.), Чебраилс Макрецкис, Радослав Цонев, Христофор Хубчев, Преслав Йорданов (Станислав Костов 64 мин.)

Източник: trafficnews.bg