Ботев Пловдив завърши успешно полусезона, побеждавайки с 3:0 Етър в

...

"Ботев" Пловдив завърши полусезона с победа над "Етър"

" Ботев " Пловдив приключи сполучливо полусезона, побеждавайки с 3:0 " Етър " в мач от 20-ия кръг на Първа лига. Двубоят се запомни с красивите голове, маркирани от домакините, както и с двамата изгонени от терена футболисти. Това бяха Серкан Юсеин от " Ботев " и Иван Скерлев от " Етър ".

Гостите започнаха интензивно и в 4-ата минута след центриране от ъглов удар Йордан Апостолов овладя с гърди и опита да трансферира вратаря на домакините. Иван Чворович обаче бе на мястото си и мазета в корнер.

" Канарчетата " реагираха и в 7-ата минута след безредие във вратата на противника Серкан Юсеин означи хубав гол за 1:0. Домакините взеха самодейността и стигнаха до втори гол. Негов създател стана Дуде Ндонгала, който в 26-ата минута преодоля отбраната на " болярите " и с прехвърлящ удар повиши на 2:0.

Две минути по-късно " жълто-черните " останаха с човек по-малко, откакто Серкан Юсеин получи втори жълт и червен картон за нарушаване против Чавдар Ивайлов. Това не тормози играчите на " Ботев " и в 30-ата минута Цветомир Панов насочи рисков удар, само че топката излезе в навън. След две минути Фернандо Виана изведе Тодор Неделев, чийто удар обаче се оказа неакуратен. В 40-ата минута Иван Чворович се намеси и хвана топката при рисково центриране на Димо Атанасов към Самб Бадара.

В 43-ата минута се стигна до дискусионна обстановка, откакто Цветомир Панов събори Николай Колев. Гостите претендираха, че нарушаването е в наказателното поле. Съдията Ангел Ангелов реши, че това е станало отвън пеналта и отсъди директен свободен удар за гостите. Иван Вълчанов опита да трансферира стената, само че топката срещна главата на защитник на съперника и излезе в корнер.

Спортно-техническият щаб на гостите опита да освежи играта с две смени при започване на второто полувреме. В 48-ата минута Иван Вълчанов стреля рисково, само че Иван Чворович мазета топката. Домакините обаче отхвърлиха противника в две минути по-късно, когато Цветомир Панов с диагонален удар повиши на 3:0.

В 59-ата минута Иван Скерлев от " Етър " бе изпъден от игра, откакто получи втори жълт картон за нарушаване против Тодор Неделев и численото тъждество на терена се възвърне. Четири минути по-късно Густаво Алфонсо проби отляво, пусна успоредна топката на Фернандо Виана, която насочи удар, само че Христо Иванов го парира. В 68-ата минута Тодор Неделев стреля рисково, само че коженото кълбо излезе в навън. Седем минути по-късно се стигна до намесата на лекарите след конфликт сред Самб Бадара и Иван Чворович. В последна сметка и двамата продължиха играта. В 79-ата минута Филипе Бризола шутира мощно, само че Христо Иванов мазета топката.

В 84-ата минута Лъчезар Балтанов стреля с глава, само че стражът на гостите парира удара. Темпото спадна в последните минути и двата противника не сътвориха повече рискови положения за гол.

" Ботев ": Иван Чворович, Цветомир Панов, Пламен Димов, Радослав Терзиев, Йордан Минев, Лъчезар Балтанов, Серкан Юсеин, Дуде Ндонгала (54-Филипе Бризола), Тодор Неделев, Фернандо Виана (67-Стивън Петков), Густаво Афонсо (78-Тони Тасев)

" Етър ": Христо Иванов, Сашо Александров, Иван Скерлев, Никола Колев, Пламен Гълъбов (47-Яни Пехливанов), Йордан Апостолов (46-Иван Петков), Димо Атанасов, Иван Вълчанов (54-Цветомир Тодоров), Чавдар Ивайлов, Иван Стоянов, Самб Бадара
Източник: btvnovinite.bg