Ботев (Пловдив) взе много важна победа с 1:0 над Черно

...

Ботев Пд се утвърди на третото място след успех над Черно море

Ботев (Пловдив) взе доста значима победа с 1:0 над Черно море (Варна).

Срещата от първия кръг на плейофите се игра пред цялостните трибуни на „Футболен комплекс Ботев 1912“.

През всичките 90 минути „канарчетата“ получиха буйна поддръжка от трибуните. В комплект с отборна и задружна игра, „жълто-черните“ стигнаха до трите точки.

Двубоят не предложи доста голови положения, като двата отбора се вкопчиха в здрава борба. Единственото попадение падна в 28-ата минута, а негов създател бе.

Капитанът получи в половината на „моряците“ и пусна страховит пас надясно. овладя кълбото, напредна и с мощен удар около Дюлгеров взриви трибуните – 1:0.

Второто полувреме започва с прелестна опция пред, само че ударът на бранителя бе избит от състезател на варненци. През втората част гостите заложиха на голям брой центрирания, като стигнаха и до няколко обстановки, само че не съумяха да се възползват от тях.
Източник: novinata.bg