Ботев Пловдив победи Царско село с 3:1 в контрола, която

...

Феро стартира с победа срещу черната котка на Желко Петрович

Ботев Пловдив победи Царско село с 3:1 в контрола, която се игра въз основата на “канарчетата” в Коматево. Головете за “жълто-черните” осъществиха Филип Филипов (11), Фернандо Виана (63) и Петър Итов (81). За “царете” прецизен бе Андерсон (75). Срещата бе всекидневен още един дебют за наставника Ферарио Спасов, заменил Желко Петрович на треньорския пост. Именно против Царско село Желко Петрович позволи проваляне с 0:2 при започване на месец август.

В петата минута гол за отбора на Царско село бе анулиран поради засада. Две минути по-късно стражът на “канарчетата” Янко Георгиев трябваше да се намесва при мощен удар на Андерсон. В 11-ата минута Ботев откри резултата. Дълго подаване, привидно безобидно, бе подценено от бранител на Царско село. Филип Филипов открадна топката, напредна, след което преодоля стража Мартин Димитров и вкара във вратата. В 16-ата минута удар на Дамиен Мари мина около левия непряк дирек на вратата зад Георгиев. Отново Мари стреля мощно в противоположния ъгъл на вратата в 30-ата минута, само че Янко Георгиев плонжира и улови.

Стражът на Ботев трябваше да се намесва и при рисков изстрел на Антон Карачанаков от директен свободен удар пет преди края на първата част. В заключителните минути на първата част младокът Никола Илиев засече центриране на Еберт Кардосо от левия фланг, само че топката излезе в навън.

С началото на второто полувреме наставникът на Ботев Ферарио Спасов направи много промени в състава. В 55-ата минута отборът на Царско село провежда добра офанзива, приключила с удар над вратата. “Канарчетата” стигнаха до втори гол във вратата на “царете”. Този път прецизен за Ботев бе влезлият на почивката Фернандо Виана. Бразилският нападател трансформира в гол положително центриране на Лазар Марин от левия фланг. В 71-ата минута Мартин Димитров се регистрира с положително избавяне. Четири минути по-късно гостите понижиха изоставането си с гол на Андерсон. Нападателят получи положително подаване в дълбочина зад тила на отбраната на “канарчетата” и преодоля елементарно Георги Аргилашки.

В 81-ата минута юношата на Ботев (Пд) Петър Итов означи прелестен гол. Младокът стреля от придвижване отвън границата на наказателното поле, а ударът му закупи такава парабола, че стражът Димитров нямаше никакъв късмет да се намеси.