Ботев Пловдив победи Пирин Благоевград с 2:1 в откриващия мач

...

Ботев Пд взе победата от Пирин в първия кръг на efbet лига

Ботев Пловдив победи Пирин Благоевград с 2:1 в откриващия мач за двата отбора в първия кръг на efbet Лига. Победата пристигна пред погледа на притежателя на пловдивчани Антон Зингаревич. В началните десетина минути на дуела удар на Току от далечна отдалеченост в 4-ата минута не затрудни Петров, а малко по-късно от директен свободен удар още веднъж " канарчетата " пробваха шанса си, само че не се получи. Пирин получи отлична опция в 18-ата минута да обстрелва вратата на Аргилашки, само че Занев не откри задачата. Ботев откри резултата с гол на Па Конате, който получи пас отдясно от Минков и с глава прониза вратаря Петров, който като че ли сбърка при гола. Домакините направиха отлична офанзива в 25-ата минута, само че до нов гол не се стигна. Малко по-късно Конате излезе очи в очи с Петров, само че вратарят на Пирин направи ослепително избавяне. Спас Георгиев си освободи място в наказателното поле на Ботев, насочи удар, само че Аргилашки избави с лекост в 36-та минута. Малко по-късно още веднъж той стреля, още веднъж топката попадна в ръцете на вратаря. Ботев нанесе втори удар по противника си в 41-ата минута, откакто Атанас Илиев пусна отличен пас към Хосе Мартинс-Маркиньос, който надбяга рехавата отбрана на Пирин и матира Петров, с цел да направи резултата 2:0. Пирин стартира много интензивно второто полувреме и Николов се разписа в 54-ата минута, откакто съумя да прати топката сред вратаря и бранител, с цел да върне тима си в мача. Чудесна работа в отбрана на Пирин не разреши на Конате да се разпише за повторно, откакто от няколко метра играчът на Ботев не сполучи, а това пристигна малко след попадението за " орлетата ". В 76-ата минута Манолев извърши добре директен свободен удар от към 25 метра фронтално против Аргилашки, само че топката мина малко настрана от вратата. До края на дуела двата отбора не стигнаха до попадения и Ботев завоюва 3-те точки.
Източник: dnesplus.bg