Ботев Пловдив победи драматично с 4:2 като гост срещу новака

...

"Ботев" Пловдив спечели в Бистрица с голове в продължението

" Ботев " Пловдив победи трагично с 4:2 като посетител против новака " Витоша " Бистрица с два гола надълбоко в добавеното време на дуела от 11-ия кръг в Първа професионална лига.

Пловдивчани поведоха още във втората минута посредством Фернандо Виана, вкарал от близко във вратата, зад която беше настанена гостуващата агитка.

" Зелените " доближиха до равенството единствено четири минути по-късно, като опитният Даниел Пеев беше прецизен от дузпа, отсъдена за нарушаване на Радослав Терзиев в наказателното поле против Румен Гьонов.

Динамичната игра продължи и след почивката, когато в 53-ата минута Виана със мощен диагонален шут още веднъж даде задатък в интерес на " Ботев ".

Домакините още веднъж се върнаха в дуела посредством попадението на Петко Цанков в 66-ата минута. Осем минути по-късно рисков удар на Тодор Неделев не попадна в задачата.

Две минути след края на постоянното време Дуде Ндонгала проби отляво, центрира и резервата Стивън Петков с удар от близко обезпечи триумфа в интерес на " Ботев ".

В петата минута на продължението " канарчетата " вкараха и четвърти гол посредством Лазар Марин, който също влезе в игра от аварийна пейка.

След този триумф " Ботев " се намира на седмо място в класирането с 14 точки, до момента в който " Витоша " остава на дъното в Първа лига със единствено 2 извоювани точки.
Източник: btvnovinite.bg