Ботев (Пловдив) победи Ботев (Враца) с 5:3 като гост, постигайки

...

19 години по-късно: Ботев отново вкара пет гола при гостуване

Ботев (Пловдив) победи Ботев (Враца) с 5:3 като посетител, постигайки четвърти триумф от началото на сезона. " Жълто-черните " още веднъж означиха пет гола при аудиенция в шампионата след 19 години.

За последно канарчетата вкараха толкоз попадения в противниковата врата на 1 май 2004 година против Черноморец в Бургас. Тогава Недко Миленов с два гола даде задатък на Ботев до 32-ата минута, а в 40-ата Петър Колев върна едно попадение за " акулите ".

Минута по-късно Георги Андонов направи резултата 3:1 в интерес на гостите, а при започване на второто полувреме Борислав Димитров усили преднината на канарчетата. В 80-ата минута Райчо Раев понижи, само че в последната Веселин Минев оформи крайното 5:2 в интерес на жълто-черните.

Още два пъти Ботев (Пловдив) е вкарвал пет гола в един мач при посещение. Първият е от 1961 година, когато жълто-черните надвиват с 5:1 над Миньор в Перник, а вторият е от 22 август 1987 година, когато пречупват с 5:2 безконечния противник Локомотив на " Лаута ", написа " Тема спорт ".