Ботев Пловдив победи Ботев Враца с 2:0 в първия мач

...

Ботев Пловдив откри 29-ия кръг в Първа лига с успех над Ботев Враца

Ботев Пловдив победи Ботев Враца с 2:0 в първия мач от 29-ия кръг на Първа лига. Дилън Мертенс и Антонио Перера се разписаха за спечелилите.

Предимството на пловдивчани бе очевидно в хода на срещата. В 32-ата минута попадение на Мохамед Брахими бе анулирано след намесата на ВАР поради засада.

Само шест минути по-късно " канарчетата " въпреки всичко откриха резултата. Дилън Мертенс бе прецизен от дребен ъгъл.

След почивката домакините продължиха да нападат. Нов гол на Мохамед Брахими не бе зачетен, още веднъж поради засада.

В 62-ата минута възпитаниците на Душан Керкез подпечатаха триумфа си с втори гол. Антонио Перера засече с глава центриране от ъглов удар на задна греда на Константинос Балоянис.

Ботев Пловдив се изкачи до 6-ото място в класирането с актив от 41 точки. Ботев Враца остава на предпоследната 15-а позиция с 19 пункта.