Ботев (Пловдив) и Локомотив (Пловдив) завършиха при 1:1 в среща

...

Драма в битката за Пловдив, автогол в края за 1:1

Ботев (Пловдив) и Локомотив (Пловдив) приключиха при 1:1 в среща от 24-ия кръг на Efbet лига в 116-ото издание за състезание на градското дерби.

Първият удар към една от двете порти бе в първата минута, само че в идващия четвърт час Ботев и Локо заложиха на внимателна игра.

Това се промени след 19-ата минута, когато домакините пропуснаха да открият резултата с пропуск на Антоан Бароан. Няколко минути по-късно Локо отвърна със мощен удар на Матеус Силва, минал около вратата на Ботев.

Първият прецизен удар в дуела пристигна в 30-ата минута и бе на сметката на Николай Минков към вратата на Локо.

До края на полувремето двата отбора се разиграха и " смърфовете " направиха огромен пропуск, откакто Ерик Сорга пропусна да вкара на празна врата.

Последваха нови две положения за гостите, а в последните няколко минути на първата част Ботев придвижи напрежението пред вратата на Локо, само че без резултат.

Втората част също предложи динамична игра, само че липсваха точните удари. Локо имаше искания за дузпа, а добра офанзива на Ботев приключи с отсъдена засада.

Последваха рискови положения пред двете порти, само че Бароан и Сорга не откриха задачата.

Четвърт час преди края играта бе спряна за оказване на здравна помощ на Милош Петрович, от чиято глава текна кръв след конфликт със противник.

Десет минути преди края Ботев съумя да открие резултата с попадение на Антиоан Бароан, който бе изведен самичък против вратаря (1:0).

Радостта на домакините обаче продължи към две минути и Яспер ван Хертъм си означи автогол след мощен удар на Георги Каракашев (1:1).

В последните минути домакините имаха искания за дузпа, само че реферът и ВАР не реагираха.

Локомотив е на пето място в класирането с 40 точки, до момента в който Ботев е 10-и с 27.
Източник: lupa.bg