Ботев Пловдив е последният полуфиналист в турнира за Купата на

...

"Канарчетата" полетяха към полуфиналите за Купата на България

" Ботев " Пловдив е последният полуфиналист в шампионата за Купата на България! " Канарчетата " победиха " Черно море " с 3:1 след осъществяване на дузпи. В постоянното време двата отбора приключиха наедно 1:1.

Така " Ботев " попада измежду най-хубавите четири, където са още " Локомотив " Пловдив, ЦСКА и " Септември ".

В Коматево домакините сътвориха първата голова опция още в 9', когато Феребори Доре стреля с глава, само че топката се отби в напречната греда. До почивката на терена имаше доста борба, положителни положения обаче липсваха.

" Ботев " поведе в 51' посредством Доре, който отклони с глава центриране на Васил Шопов, неоставяйки късмет на вратаря Иван Дюлгеров. В идващите минути " жълто-черните " пропуснаха няколко шанса да удвоят задатъка си.

Стигна се до 79', когато резултатът бе подравнен. Националът Мартин Минчев получи топката в наказателното поле, излъга Димитър Пиргов и се разписа от дребен ъгъл. След попадението на 17-годишният нападател двата отбора не сътвориха нищо забавно и в последна сметка разногласието се реши с дузпи.

При тях за " Ботев " точни бяха Неделев, Пиргов и Вутов. За " Черно море " осъществя единствено Андраде, а пропуски направиха Димов, Панайотов и Кики.

" Ботев ": 22. Кайзер, 28. Филипов, 3. Пиргов, 5. Димитров, 66. Кардосо, 26. Апостолов, 16. Шопов, 8. Неделев, 7. Тонев (60- Карачанаков), 39. Вутов, 10. Доре

" Черно море ": 25. Дюлгеров, 2. Панов, 70. Димов, 4. Генев, 5. Станчев, 38. Ндонгала, 71. Панайотов, 21. Илиев, 16. Витанов (71- Витанов), 90. Минчев, 10. Василев (66- Жоржиньо)
Източник: btvnovinite.bg