Ботев Пд изпусна ЦСКА 1948 навръх рождения си ден

...
Ботев Пд изпусна ЦСКА 1948 навръх рождения си ден. Днес

Ботев Пд изпусна ЦСКА 1948 навръх рождения си ден. Днес клубът празнува 110 години от създаването си. "Жълто-черните" завършиха 2:2 като гости на "червените" в двубой от 23-ия кръг на Първа лига, който се игра на стадион "Витоша" в Бистрица.

ЦСКА 1948 откри резултата при първата си по-опасна атака. Реда Рабей сбърка фатално в центъра на терена и топката стигна до Георги Русев. Той напредна леко и изведе Александър Колев сам срещу Георги Аргилашки. Последва силен шут с десния крак, при който топката опъна мрежата за 1:0.

В 49-ата минута гостите изравниха резултата. Тодор Неделев даде пас към Николай Минков, който овладя и почти от аутлинията върна назад към Бароан. Този път нападателят бе безпощаден и с мощен удар разстреля Наумов за 1:1.

В 64-ата минута Ботев стигна до пълен обрат. Дилан Мертенс изведе с пас през центъра Антоан Бароан. Той надбяга двама бранители и шутира покрай вратаря за 1:2. Пет минути преди края Русев изведе Галин Иванов фронтално срещу Георги Аргилашки и нападателят с плътен удар изравни резултата - 2:2.

По този начин тимът на треньора Азрудин Валентич запазиха третото място във временното класиране, но вече са с актив от 40 точки. Освен това "канарите" увеличиха успешната си серия на 5 поредни мача без загуба (3 победи и 2 равенства). В оставащите 3 мача до края на редовния сезон Ботев се нуждае само от още една точка, за да си гарантира със сигурност място в Топ 6. /БГНЕС
Източник: bgnes.bg