Ботев (Пд) 1 : 2 Лудогорец 58′ Мартенс бе изгонен

Ботев - Лудогорец, пълен обрат за шампионите

Ботев (Пд)

1: 2

Лудогорец
 58′
Мартенс бе изпъден с втори жълт картон след нарушаване против Сантана. Домакините, като се изключи че изостават в резултата, към този момент са и с човек по-малко.
55′
ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Попадение на Сотириу първоначало не беше зачетено поради засада. Нападателят засече точно центриране на Чибота и разстреля вратат за 1:2. Системата ВАР прегледа обстановката и решението беше променено - гол в интерес на разградчани!
47′
Греда! Вълнуващо начало на второто полувреме! Рабей навлезе в наказателното поле, настройки си топката и стреля с левия крайник, само че топката срещна далечната греда на вратата, защитавана от Кахлина.
46′
НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!
45′

45′
Шоу размени Янков на полувремето.
45′
КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!
43′
Дилан Мертенс стреля от воле, само че опитът му не сполучи.
38′
Опасност за гостите! Чибота подаде към Кирил Десподов, който с едно допиране стреля рисково, само че топката мина над вратата.
34′
Току опитва отдалечен удар, с който да изненада Кахлина, само че топката прелетя високо над вратата.
27′
Греда! Подаване в дълбочина към Чибота, който върна топката прострелно по земя, Сотириу се размина с нея и Доминик Янков фронтално от 10-ина метра стреля в горната греда!
25′
ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Сантана вкара неповторим гол от към 26 метра, без да остави никакъв късмет на Аргилашки!
21′
Жълт картон за Мартенс.
15′
Жълт картон за Па Конате.
 Снимка 551349
Източник:
13′
Десподов центрира от корнер, Пластун засече с глава, само че топката излезе в навън.
 Снимка 551347
Източник:
4′
ГОЛ ЗА БОТЕВ! Отбраната на първенците позволи неточност като Янков не подаде тъкмо и Рабей лиши топката, подаде паралелно към Маркиньос, който чукна към Тодор Неделев. Звездата на Ботев насочи удар с левия крайник, с цел да разстреля вратата на Кахлина за 1:0!
3′
Чибота опита удар, само че топката мина около вратата.
1′

1′
НАЧАЛО НА МАЧА!
Състав 1 Георги Аргилашки 71 Кристиан Кахлина 3 Па Конате 4 Сисиньо 4 Виктор Генев 7 Алекс Сантана 6 Дилан Мартенс 8 Клод Гонсалвеш 7 Хосе Мартинс 11 Кирил Десподов 8 Тодор Неделев 13 Мавис Чибота 10 Емануел Току 19 Пиерос Сотириу 17 Николай Минков 22 Джордан Икоко 18 Самюел Супрайен 30 Игор Пластун 22 Реда Рабеѝ 32 Жосуе Са 24 Кевин Янсон 64 Доминик Янков Треньор Азрудин Валентич Станислав Генчев Резерви 13 Хидайет Ханкич 1 Серджио Падт 11 Антоан Бароан 5 Георги Терзиев 23 Димитър Тонев 6 Шакил Пинас 25 Станислав Работов 10 Елвис Ману 26 Мите Цикарски 23 Мануел Шоу 27 Атанас Чернев 25 Стефан Баджи 28 Филип Филипов 37 Бернард Текпетей
Ботев (Пловдив) посреща Лудогорец през днешния ден в 18:30 в последния мач от 12-ия кръг на efbet Лига. Третият в класирането приема лидера в таблицата и можем да чакаме извънредно забавен конфликт в Коматево.

Ботев е приятната изненада от началото на сезона. Пловдивчани се показват доста мощно и справедливо са в топ 3. Навлязоха в страхотна домакинска серия и към този момент имат шест следващи триумфа у дома за шампионата от началото на сезона.

Сега обаче пред тях има най-голямото допустимо затруднение в лицето на Лудогорец. А " Канарчетата " обичайно изпитват компликации, когато се изправят против разградчани.

Всъщност те имат единствено 1 победа над Лудогорец в елита и тя пристигна преди цели 5 години. Друга притеснителна статистика демонстрира, че " жълто-черните " нямат гол в домакинство на " Орлите " към този момент съвсем 6 часа.
 Ботев (Пловдив) пусна в продажба билетите за мача с Лудогорец

Билетите са на цени от 8 и 10 лв.

Лудогорец пък се усеща много удобно, когато среща Ботев. В 28-те мача сред двата отбора досега " зелените " имат 20 победи, 7 равенста и както към този момент стана дума, 1 загуба.

Разградчани идват под тепетата след разочароващата загуба от Брага в Лига Европа, която значително умъртви очакванията на " Орлите " за продължение напред в шампионата. Сега те ще могат да съсредоточат повече внимание върху представянето си в шампионата, където отборът и досега върви повече от добре. " Зелените " са отпред в класирането и са в серия от 3 следващи победи, като се надяват да я продължат с нов триумф през днешния ден.

Треньорът на домакините Азрудин Валентич се чака да изведе на терена Аргилашки на вратата и в отбрана триото Супрайен, Янсон и Генев. Тонев и Конате ще бъдат халф-бековете, а Току, Мертенс и Рабей ще работят в средата на терена. Неделев и Маркиньос пък ще си партнират в предни позиции.

В същото време Станислав Генчев продължава да не може да разчита на контузените Вандерсон и Каули. Той евентуално ще заложи на Кахлина под рамката и пред него в отбрана Икоко, Са, Пластун и Сисиньо. Сантана и Баджи ще бъдат двойката опорни халфове, а Десподов и Ману ще работят на крилата. Янков ще бъде плеймейкър, а в офанзива ще работи Сотириу.