Ботев и Левски играят при 0:1 във втория мач от

...

Ботев падна от Левски с 0:1 в дербито на разочарованията

Ботев и Левски играят при 0:1 във втория мач от групата за класиране от 7-мо до 10-то място на Първа лига.

Изстрел по диагонала на Маркиньос и избавяне на Михайлов в 7-ата минута. Първа по-сериозна заплаха в срещата.

Многоходова акция на домакините в 14-ата минута. Извеждащо подаване към Маркиньос на границата на наказателното поле. Пробва изстрел от придвижване, само че около задачата.

Левски повежда в резултата с гол на Марин Петков в 21-ата минута. Сините направиха двойно през центъра на защитата на Ботев, Шоколаров си изпусна индивида и Петков не сбърка самичък против Аргилашки.

Шоколаров стреля от огромния пеналт, само че право в Мийалов, който избавя без проблем в 35-ата минута.

Страхотно състояние за Ботев в 48-ата минута. Току стреля от огромния пеналт, Михайлов докосна топката, която по-късно се отби от гредата.

БОТЕВ (Пловдив) - ЛЕВСКИ 0:1

0:1 Марин Петков 21

БОТЕВ (Пловдив): Георги Аргилашки, Джонатан, Конате, Славчо Шоколаров, Мишел Еспиноса, Реда Рабей, Атанас Чернев, Емануел Току, Виктор Генев, Мартинс, Атанас Илиев

ЛЕВСКИ : Николай Михайлов, Ивайло Найденов, Живко Атанасов, Начо Монсалве, Патрик-Габриел Галчев, Мартин Райнов, Драган Михайлович, Мартин Петков, Марин Петков, Здравко Димитров, Андриан Краев
Източник: marica.bg