Бостън Селтикс нанесе тежко поражение на Сакраменто Кингс със 144:119

...

Бостън спря попедната серия на Сакраменто, Везенков с 3 точки за 13 минути

Бостън Селтикс нанесе тежко проваляне на Сакраменто Кингс със 144:119 в мач от постоянния сезон на НБА. Александър Везенков прекара общо 13:10 минути на паркет, в които означи 3 точки и добави 3 битки към статистиката си. Везенков бе прецизен в един от общо четирите си опита за пукотевица от зоната за три точки.

„ Кралете “ играха равностойно единствено през първата четвърт, в която поведоха с 41:38. В останалата част от дуела обаче Селтикс бе по-добрия тим и с лекост натрупа преднина от 25 точки.

Най-резултатен измежду съотборниците на Везенков бе Ди‘Арън Фокс, който осъществя 29 точки, 3 битки и 3 асистенции. За „ келтите “ Джейлън Браун и Дерик Уайт записаха по 28 точки.

Преди този мач Сакраменто беше в серия от три следващи победи. Загубата е десета за тима, воден от Майк Браун в 26 мача. Кингс са пети в класирането на Западната конференция, до момента в който на Изток Бостън е водач с баланс от 21 триумфа и 6 провали.

Следващият мач на Сакраменто е в събота заран (23 декември), когато отборът приема Финикс.
Източник: euronewsbulgaria.com