Бостън победи като гост Анахайм с 3:0, а Ярослав Халак

...

Бостън се справи с Анахайм като гост

Бостън победи като посетител Анахайм с 3:0, а Ярослав Халак направи 30 спасявания и записа четвъртия си мач за сезона без позволен гол. За Бостън това е четвърти следващ триумф. Ноел Ачиари, Джейк Де Бръск и Крис Уагнър се разписаха за спечелилите. Нико Хишиър означи гол в 3:19 минута на продължението и донесе успеха на Ню Джърси като посетител на Минесота с 5:4.

Here comes @JDebrusk.#NHLBruins pic.twitter.com/EMDo9LZlQR
— Boston Bruins (@NHLBruins) February 16, 2019
За вратаря Кори Шнайдер това е първа победа от близо 14 месеца. За последно той беше на вратата на отбора при триумфа над Детройт на 27 декември 2017 година. Той се възстановяваше дълго от интервенция на хълбока, а против Минесота направи 15 спасявания. Нино Нидеррайтер осъществя две попадения и оказа помощ на Каролина да завоюва с 3:1 против Едмънтън.