Бостън надделя с 5:2 над гостуващия Калгари и се доближи

...

Бостън доближи върха в Източната конференция след успех над Калгари

Бостън надви с 5:2 над гостуващия Калгари и се приближи до върха в Източната конференция.
Патрис Бержерон и Райли Неш се разписаха по два пъти, а Здено Хара добави едно попадение за домакините, които стигнаха до поврат след четири безответни в последните 23.20 минути на дуела.
Бостън записа пети триумф в шест мача и със 78 точки се приближи на точка зад водача на Изток Тампа Бей, като има и два мача по-малко от противника.

Тампа позволи втора поредна загуба след 3:5 като посетител на Бъфало в мач номер 400 в лигата на старши треньора си в Джон Куупър. Сам Райнхарт вкара два гола, а Райън О'Райли се отличи с попадение и две асистенции за триумфа на домакините.

Филип Форсберг вкара от углавен удар в 1:19 минута на продължението и донесе успеха на Нешвил над гостуващия Сейнт Луис с 4:3. Остин Матюс се разписа два пъти за 75 секунди в третия интервал, а домакините направиха необичаен поврат, откакто изоставаха от 0:3 малко повече от 10 минути преди края.

Джъстин Фолк записа първи хеттрик в кариерата си, а Каролина отнесе Лос Анджелис със 7:3.
Джеф Скинър добави две попадения за триумфа.

Лидерът на Запад Лас Вегас се оправи с 5:2 с Чикаго, записвайки 20-а победа като хазаин в акцията. Чикаго пък позволи седмо следващо проваляне и е в най-лошата си серия в лигата от 2012 година, когато изгубиха девет пъти подред.

Тайлър Майерс се разписа в 2:35 минута на продължението, а Уинипег се наложи над гостуващия Вашингтон с 4:3. Марк Шайфеле вкара два гола, в това число и изравнителния при числено понижен състав 14.4 секунди преди сирената на постоянното време.

Дилън Ларкин и Франс Нилсен осъществиха, а Джими Хауърд отрази 32 шайби при успеха на Детройт с 2:1 над гостуващия Анахайм. Домакините насочиха едвам 16 удара против 33 на противника, само че стигнаха до триумфа.

Дрю Стафорд единствен вкара при дузпите, а Ню Джърси завоюва с 5:4 против Филаделфия. Вратарят Кийт Кинкейд избави 31 изстрела, а Тайлър Хол способства с две попадения за спирането на серията от четири следващи победа на противника.

Носителят на купа " Стенли " Питсбърг завоюва против Отава с 6:3. Джейк Генцел и Зак Астън-Рийс вкараха по два пъти, а Евгени Малкин и Крис Летанг прибавиха по гол и асистенция. Вратарят Мат Мъри избави 30 удара.

Ярослав Халак парира 47 изстрела, само че Ню Йорк Айлъндърс загуби с 1:4 от гостуващия Кълъмбъс.