Босна и Херцеговина тръгна с победа в европейските квалификации в

...

Босна и Херцеговина се справи с Армения

Босна и Херцеговина потегли с победа в европейските квалификации в група " J ". Възпитаниците на Роберт Просинечки надиграха с 2:1 Армения в семейството си в Сараево.

Резултатът в мача откри Раде Крунич в 33-ата минута. Тогава той засече с глава центриране от корнер на Миралем Пянич и порази вратата за 1:0.

Домакините преобладаваха и направиха още няколко пропуща пред вратата на противника, преди в 80-ата минута да стигнат и до втори гол. Един Виска напредна отляво и центрира за Дени Милошевич, който от придвижване заби неспасяемо топката за 2:0.

В самия завършек на срещата Армения се добра до почетен гол. Гостите получиха дузпа за много нелепа игра с ръка на Милошевич в наказателното поле, а Хенрик Мхитарян бе прецизен от бялата точка за крайното 2:1.

Така Босна взе успеха и чака с неспокойствие идващия си дуел в групата против Гърция. Армения пък ще търси първи точки в семейството си на Финландия след три дни.