Борусия Мьонхенгладбах започна 2024-а година с убедителна победа с 3:1

...

Гладбах върна в реалността Щутгарт

Борусия Мьонхенгладбах стартира 2024-а година с безапелационна победа с 3:1 над Щутгарт.

Отборът на Херардо Сеоане трябваше да се върне към триумфите, откакто остана три пъти без победа преди паузата – две загуби, едно тъждество

Гладбах вкара след единствено 21 секунди на Щутгарт. Пресирайки отбраната на госта високо на терена, Роко Рейц взе топката и извади Робин Хак, който от дребен ъгъл насочи мощен удар за 1:0.

Отново високата преса донесе дивиденти на домакините в 19-ата минута, когато Аласан Плеа пусна към Хак и германецът нанесе втория си удар за вечерта – 2:0.

Щутгарт се бореше да се задържи в мача и лиши половин час за първия същински късмет за гол за гостите. Дениз Ундав бе изведен в наказателното поле, само че нападателят стреля в навън.

Йоша Вагноман въпреки всичко понижи изоставането с прецизен удар от границата на наказателното поле в 60-ата минута.

Гладбах стартира да чака на контраофанзива и в добавеното време на срещата сътвори най-хубавата си такава. Ману Коне удари напречната греда, само че при добавката Джордан Сибачу вкара и оформи крайното 3:1.

Щутгарт остава трети с 34 точки, Гладбах е 10-и с 20 пункта.