Борусия Мьонхенгладбах и Майнц завършиха наравно 1:1 в последен мач

...

Гладбах и Майнц не се биха в здрав мач

Борусия Мьонхенгладбах и Майнц приключиха наедно 1:1 в финален мач от 28-мия кръг на немската Бундеслига.

Двата тима си размениха по едно полувреме на "Борусия Парк ". Откриващите 45 минути бяха за домакините, които сътвориха повече положения и разумно съумяха да открият резултата посредством Бреел Емболо.

Швейцарският таран се разписа в 33-тата минута след подаване на Флориан Нойхаус. Пет минути по-късно Емболо можеше да удвои след прелестен независим пробив, само че завършващият му удар не бе на нужното равнище.

Майнц стартира доста интензивно второто полувреме и още с първата си офанзива бе покрай изравняването, само че ударът на Леандро Барейро се отби от страничната греда. Секунди по-късно Ян Зомер избави несъмнено попадение след удар на Йонатан Буркхард.

Гостите въпреки всичко стигнаха до изравняването четвърт час преди края, когато Карим Онисиво засече центриране на Дже-Сун Лий за 1:1. Минута по-късно Онисиво можеше да вкара и втори гол, само че Зомер избави удара му.

В добавено и двата отбора пропуснаха по още една добра опция за гол и по този начин срещата завърши наедно.

В класирането Майнц е на десето място с 38 точки, а Борусия Мьонхенгладбах заема 12-а позиция с 34.