Борусия Дортмунд загуби ценни точки в битката за титлата в

...

Борусия Дортмунд не изневери на себе си с нова грешка в Бундеслигата

Борусия Дортмунд загуби скъпи точки в борбата за купата в Бундеслигата. „ Жълто-черните” стигнаха едвам до 1:1 при гостуването си на Аугсбург. Срещата беше от 24-ия кръг.

Торган Азар даде задатък на вестфалци в 35-ата минута, а в 78-ата минута Ноа-Йоел Сьоренсен-Базее изравни.

Така Дортмунд остава втори с 50 точки, на осем от водача Байерн. Аугсбург към този момент е над чертата с 23 точки.

В 10-ата минута Михаел Грегорич беше покрай гол, само че с глава не съумя да се разпише. Малко по-късно Рафал Гикевич се оправи с шут на Махмуд Дауд.

В 35-ата минута „ жълто-черните” поведоха след самостоятелен пробив и прекрасен удар на Торган Азар.

В началото на втората част Гикевич още веднъж се прояви, като избави удар от близка отдалеченост на Донийл Мален.

В 78-ата минута домакините изравниха. След серия от рикошети топката се озова в Ноа-Йоел Сьоренсен-Базее, който вкара за крайното 1:1.

В другия мач от Бундеслигата, игран през днешния ден, Република България Лайпциг победи като посетител Бохум с 1:0.
Източник: fakti.bg