Борусия Дортмунд тръгна победно при новия си треньор Петер Щьогер,

...

Борусия Д тръгна победно при новия си треньор

Борусия Дортмунд потегли победно при новия си треньор Петер Щьогер, надделявайки като посетител Майнц с 2:0 в мач от междинния 16-и кръг на Бундеслигата.

Австрийският експерт съумя да води „ жълто-черните” единствено във възстановителната подготовка след загубата вкъщи от Вердер с 1:2, последвана от уволнението на Петер Бош. Реално единственото същинско занятие на Шьогер с новия му отбор бе в понеделник.

Той обаче съумя да върне отбора на победния път, като триумфът против Майнц не пристигна елементарно. Домакините обаче не се дадоха елементарно в равностойния дуел.

Единствения гол в мача осъществя гъркът Сократис Папастатопулос в 55-ата минута. Първо Йомер Топрак уцели гредата с глава, а върналата се топка бе посрещната от бранителя, който я изпрати в мрежата за 0:1.

Минута преди края Обамеянг се разноски майсторски из отбраната на Майнц и откри Шинджи Кагава, който затвърди триумфа на Дортмунд на 2:0.