Борусия (Дортмунд) спечели трудно с 2:1 при визитата си на

...

Борусия Дортмунд започна с успех при новия треньор

Борусия (Дортмунд) завоюва мъчно с 2:1 при визитата си на Вердер в мач от 12-ия кръг на немската Бундеслига. Дебют отпред на вестфалци направи краткотрайният ментор Един Терзич. Хърватинът бе назначен на поста след уволнението на Люсиен Фавр. Младият нападател Юсуфа Мукоко пък счупи следващ връх. Той стартира като титуляр за вестфалци едвам на 16 години и 25 дни и стана най-младият състезател, който е стартирал през цялото време на мач в немския хайлайф за всички времена.

Рафаел Герейро (12) даде ранен задатък на гостите, само че Кевин Мьовалд (28) изравни за домакините от Бремен след асистенция на Максимилиан Егещайн.

Верстфалци преобладаваха и в 78-ата минута Марко Ройс пропусна дузпа, само че при добавката се разписа и донесе успеха за „ жълто-черните “, които не позволиха някаква изненада до края.

След триумфа си Дортмунд събра 22 точки и излезе на четвърта позиция. Вердер е 13-и с 11 точки.
Източник: fakti.bg