Борусия (Дортмунд) постигна трудна, но сладка победа с минималното 1:0

...

Борусия измъкна победата в последните минути и скъси преднината на Байерн

Борусия (Дортмунд) реализира сложна, само че сладка победа с минималното 1:0 в гостуването си на Майнц в мач от 25-ия кръг на Бундеслигата. Единственото попадение бе дело на Аксел Витсел единствено няколко минути преди края на постоянното време, само че то бе извънредно значимо, защото по този метод гостите съкратиха преднината на лидера в класирането и първенец - Байерн (Мюнхен) на единствено четири точки.

Двата отбора изиграха много постно първо полувреме, в което не впечатлиха почитателите изключително.

Гостите можеха да открият резултата в 20-ата минута, когато Джъд Белингам открадна една топка пред наказателното поле, само че в последна сметка стреля едва и не съумя да заплаши съществено вратата на Робин Центнер.

Домакините бяха най-близо до рисково състояние малко по-късно, когато Грегор Кобел изпусна топката при едно центриране, само че в последна сметка не отсъдено нарушаване против вратаря.

След почивката играчите на Майнц сътвориха първото по-опасно състояние в 50-ата минута, когато разиграха добре след корнер, само че топката мина около десния дирек на вратата на гостите.

Борусия ускори натиска по посока на вратата на Центнер след влизането на Ерлинг Холанд малко повече от 10 минути след началото на втората част. В 74-ата минута те получиха преференциална опция да изпълнят фал от рискова позиция пред наказателното поле, само че Азар стреля над вратата. Все отново натискът на футболистите на Марко Розе даде резултат в 87-ата минута, когато Аксел Витсел се възползва от чудесно центриране от фал малко след центъра на терена и прати топката в мрежата с десния си крайник.

С тази победа Борусия (Дортмунд) към този момент има 56 точки, което е с четири по-малко от Байерн. От своя страна Майнц заема десетото място с 34 точки, само че с този резултат те прекъснагха серията си от пет следващи победи на своя стадион, която бе подравнен връх в историята на клуба.