Борусия (Дортмунд) победи с 2:1 Славия (Прага) и намери място

...

Борусия взе своето от Славия и се класира за елиминациите в Шампионската лига

Борусия (Дортмунд) победи с 2:1 Славия (Прага) и откри място в елиминационната фаза на Шампионската лига. " Жълто-черните " бяха задължени да победят чешкия отбор и да се надяват Барселона да не загуби визитата си на Интер. В последна сметка това се случи и немският вицешампион остана на второ място в група " F ".

Домакините откриха резултата още в 10-ата минута. Тогава Брандт пусна отличен пас към Марко Ройс, който напредна и с паралелно подаване откри Джейдън Санчо, който засече топката във вратата за 1:0.
 Снимка 456894
Източник:

В 43-ата минута Славия изравни. Масопуст центрира в наказателното поле, където Шкода с гърди смъкна топката за Сучек, който вкара за 1:1.

През второто полувреме " жълто-черните " натиснаха съществено. Така се стигна до 61-ата минута, когато Санчо откри Юлиан Бранд в наказателното поле. Германският национал стреля мощно от дребен ъгъл и преодоля вратаря за крайното 2:1.
 Барселона победи Интер с 2:1 в Шампионската лига
Интер още веднъж се провали в Шампионската лига, запасите на Барса удариха " нерадзурите " с ослепителен гол на Ансу

Срещата на " Сан Сиро " приключи 1:2

В 77-ата минута Юлиан Вайгъл остави Борусия с човек по-малко, откакто получи втори жълт картон.

В крайното класиране Борусия събра 10 точки, до момента в който Славия остана на дъното с едвам 2.