Борусия Дортмунд победи ПСВ с 2:0 в мач-реванш от осминафиналите

...

Борусия Дортмунд спечели домакинството си на ПСВ за място на 1/4-финалите в ШЛ

Борусия Дортмунд победи ПСВ с 2:0 в мач-реванш от осминафиналите на Шампионска лига. Първият дуел сред двата отбора приключи при и по-този метод " жълто-черните " заслужиха мястото си на четвъртфиналите с общ резултат 3:1.

Резултатът бе открит след единствено 2 минути и 53 секунди игра на стадион " Сигал Идуна Прк " в Дортмунд. Джейдън Санчо означи първия си гол след завръщането си в немския тим от Манчестър Юнайтед с компактен шут по земя отвън наказателното поле.

До почивката домакините можеха да удвоят преднината си, само че Валтер Бенитес избави изстрели на Юлиан Бранд и Дониел Мален.

След паузата гостите също се активизираха в напред във времето. Ървинг Лосано бе покрай изравнително попадение, само че ударът му се отби от лявата греда. Грегор Кобел пък съумя да удържи натиска на нидерландския отбор. Стражът отрази удари на Джордан Тезе и Йоан Бакайоко.

В 77-ата минута възпитаниците на Един Терзич взеха решение, че са подпечатали триумфа си с втори гол, само че попадение на Никлас Фюлкруг бе анулирано поради засада след намесата на ВАР.

Вторият гол за спечелилите пристигна в последната 95-а минута на срещата. Марко Ройс остана очи в очи с противниковия вратар и невъзмутимо постави точка на разногласието.

" Жълто-черните " се завръщат измежду най-хубавите осем в Европа след тригодишна пауза.

На четвъртфиналите Борусия Дортмунд ще се изправи против Арсенал, Барселона, Пари Сен Жермен, Байерн Мюнхен, Манчестър Сити, Реал Мадрид или Интер/Атлетико Мадрид.