Борусия (Дортмунд) победи Аугсбург с 2:1 като домакин в мач

...

Борусия победи Аугсбург с 2:1 в мач от Бундеслигата

Борусия (Дортмунд) победи Аугсбург с 2:1 като хазаин в мач от 7-мия кръг на Бундеслигата. " Жълто-черните " бяха по-добрият тим през целия дуел и сътвориха куп положения пред вратата на гостите, само че все пак триумфът не пристигна по никакъв начин елементарно. Домакините съумяха да открият резултата в 10-та минута от дузпа. В отсъствието на огромната звезда Холанд, с осъществяването се нагърби бранителят Рафа Герейро и той бе прецизен. Десет минути преди края на първата част Аугсбург съумя да изравни посредством Анди Зечири. Победата за Борусия бе изкована в 51-а минута, когато Юлиан Бранд доближи до тъкмо подаване и с удар по трева в десния ъгъл прониза вратата на гостите. Победата изкачи Дортмунд до 2-ро място в класирането, единствено на точка от първенеца Байерн (Мюнхен), само че баварците имат мач по-малко.
Източник: dnesplus.bg