Борците ни взеха още две титли на турнира Дан Колов

...

Тайбе помете монголка за трофея

Борците ни взеха още две трофеи на шампионата „ Дан Колов – Никола Петров “ в „ Асикс Арена “. Световната вицешампионка Тайбе Юсеин завоюва първо и само злато при дамите, като на финала при 62-килограмовите още веднъж бе безапелационна – механически туш 12:2 против монголката Соронзон Болтбатцецек. Националката заложи на бързи офанзиви и отлични техники, с които не даде късмет на съперничката си. Преди това Юсеин тушира испанката Перея за малко повече от 2 минути.

При мъжете европървенецът Тарек Абделслам победи в категория до 87 кг на класическия жанр без битка, откакто руснакът Салеев не излезе заради лекарска възбрана. По пътя до финала египтянинът с наш паспорт отстрани трима противници. А на старта записа и една от най-бързите победи на шампионата – за 36 секунди тушира японеца Секигузи. Националите ни завоюваха общо 4 оценки, като сбирката допълват Владимир Дубов (61 кг) в свободния жанр и Николай Вичев(63 кг) при класиците.

Надпреварата е генерална подготовка преди Евро 2018 в Русия в завършек на април. А през днешния ден ще бъдат оповестени и носителите на поясите, като Дубов е на път да получи за трети път трофея на „ Дан Колов “, защото единствен победи при свободняците. Финалите са от 15 часа.
Източник: trud.bg