Борнемут надви Кристъл Палас с 2:1 в заключителния мач от

...

Борнемут пречупи Палас с гол от дузпа в края

Борнемут надделя Кристъл Палас с 2:1 в заключителния мач от седми кръг на Премиършип.

Дейвид Брукс даде преднина на " черешките " още в петата минута с техничен удар с левия крайник, който направи беззащитен Уейн Хенеси. " Орлите " изравниха в 55-ата минута с гол на Патрик ван Анхолт, а телевизионните повторения демонстрираха, че холандският ляв бек е бил в състояние на засада, която не бе маркирана. В заключителните минути на дуела арбитърът отсъди дузпа в интерес на домакините, която бе осъществена от Джуниър Станислас.

С актив от 13 точки Борнемут заема седмо място в класирането, а Кристъл Палас със седем пункта е 13-и. В идващия кръг Борнемут гостува на Уотфорд, а Палас посреща Уулвърхемптън. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg