Борнемут и Саутхамптън не успяха да се победят в дербито

...

Чарли Остин завърши седмицата с нов гол, но Саутхамптън не успя да обърне Борнемут

Борнемут и Саутхамптън не съумяха да се победят в дербито на Южния бряг, завършвайки 1:1 конфликта си на " Виталити Стейдиъм ". Райън Фрейзър (43') даде задатък на домакините преди почивката, само че през втората част " светците " заиграха по-силно и изравниха посредством Чарли Остин (61'), който вкара третия си гол в последните осем дни.

Еди Хауи бе направил пет промени в своя състав. Адам Смит, Люис Куук, Райън Фрейзър, Джуниър Станислас и Джърмейн Дефоу започнаха за " черешките ". Жереми Пие, Стивън Дейвис, Джеймс Уорд-Праус, Софиан Буфал и Чарли Остин бяха титуляри за " светците ".

В 12-ата минута удар с глава на Ван Дайк профуча в рискова непосредственост до далечната греда. Малко по-късно и Тадич стреля неопределено с глава.

Домакините реагираха и в 20-ата минута Фрейзър Форстър на два пък трябваше да се намесва решаващо, с цел да резервира вратата на Саутхамптън суха. Първо той избави шут на Куук, след който топката рикошира и се насочи към ъгъла. Форстър обаче бе на мястото си. Малко по-късно стражът на " светците " отхвърли и Нейтън Аке с добра интервенция.

Бегович също сподели качествата и избави мощен удар с глава на Остин.
1 - Ryan Fraser has scored his first @premierleague goal since January 3rd (v Arsenal), ending a run of 24 appearances without finding the net. Countered. pic.twitter.com/sNfkI6xnaw
— OptaJoe (@OptaJoe) December 3, 2017 В 30-ата минута домакините можеха да получат дузпа, откакто Буфал се хвърли на шпагат и сякаш препъна Смит, само че Джон Мос реши да покаже жълт картон на играча на Борнемут, отчитайки неговото рухване като симулация.

В 42-рата минута Борнемут поведе. Кинг пресира и лиши от Хут пред границата на наказателното поле, след което откри Сърман, който незабавно продължи към Райън Фрейзър. Последният стреля около Форстър - 1:0.

В самото началото на втората част Бегович избави рисков удар на Буфал от дребен ъгъл. Фостър пък мазета шут на Станислас от границата на наказателното поле. В 61-вата минута Ромеу лиши от Куук, след което откри Редмънд по десния фланг. Крилото центрира остро по земя в наказателното поле, където Чарли Остин засече от придвижване - 1:1.
7 - Charlie Austin has scored seven goals in his last 10 @premierleague starts for Southampton, including three in his last two. Potent. pic.twitter.com/v9Rz1Sls3O
— OptaJoe (@OptaJoe) December 3, 2017 До края и двата тима имаха късмет да стигнат до успеха, само че това по този начин и не се случи. Форстър избави удар на Кинг, а изстрели на Редмънд и Остин минаха на сантиметри от задачата.

Саутхамптън е на 11-о място със 17 точки, до момента в който Борнемут има две по-малко, което отрежда на " черешките " 14-а позиция.

СТАТИСТИКА ТУК! Премиър лийг 15 кръг, неделя 3 декември  Борнемут 1:1краен резулат  Саутхамптън