Борис Бекер е бил принуден да се раздели с единствения

...
Борис Бекер е бил принуден да се раздели с единствения
Коментари Харесай

Огромен удар: Борис Бекер беше принуден да продаде единствения си трофей от US Open

Борис Бекер е бил заставен да се раздели с единствения си извоюван трофей от US Open. Германската тенис легенда разгласи банкрут през 2017-та и беше наказан от " Лондонския висш съд " на 2 години и половина затвор. Към оня миг Бекер дължи 62,5 милиона $ на кредитори, произлизащи заради неуреден заем на стойност от 3,75 милиона $.

Бившият №1 в света въпреки всичко излежа " едвам " 8 месеца от своята присъда, откакто съдът постанови, че " господин Бекер е направил всичко допустимо, с цел да се издължи на кредиторите, само че не е могъл да се оправи ".

Финансовите несгоди на германеца обаче не престават и до през днешния ден, като той е бил заставен да се раздели с една от 6-те си " мейджър " трофеи. Това е първият трофей от Откритото състезание на Съединени американски щати, който бива продаден на аукцион със съдействието на Международната тенис зала на славата.

Историческата купа към този момент е намерила своя покупател, който е заплатил 357 хиляди $, с цел да се снабди с нея, а любопитното е, че това е с 57 хиляди $ повече от наградата на немския тенисист при успеха му в Ню Йорк през 1989-та година.

Въпросната покупка е втората най-скъпа в историята, когато приказваме за продадени тенис движимости в разнообразни аукциони, като водач продължава да бъде ракетата на Новак Джокович, с която " Джокера " печели купата от Аустрелиън Оупън през 2012-та година - 540 хиляди $.

Boris Becker’s 1989 US Open trophy just sold at auction for $357,546.

That’s more than the prize money he won at the time for winning the tournament. ($300,000)
— Ben Rothenberg (@BenRothenberg)

Източник: tennis.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР