Борещият се за оцеляването си сред професионалистите тим на Добруджа

...

Добруджа смълча Огоста, Монтана загуби за първи път през сезона и абдикира от борбата с Царско село

Борещият се за оцеляването си измежду експертите отбор на Добруджа сервира изненадата на XXI кръг във Втора лига, откакто победи с 2:1 като посетител имащия до неотдавна вкус за първото място отбор на Монтана. Футболистите на Емил Велев не просто дефинитивно отхвърлиха “сините” от битката за първото място, откакто им нанесоха първо проваляне през сезона, само че и възобновиха съществено очакванията си, че могат да се спасят.

Домакините откриха резултата още в 11-ата минута, когато оставеният непокрит в наказателното поле Владимир Айтов опъна мрежата зад Стефано Кунчев. В 37-ата минута изненадващо равенството бе обновено. Тони Тасев фаулира Етиен Кабобола в личното си наказателно поле, а застаналият зад бялата точка Кристиян Григоров не сгреши и означи за 1:1.

В 50-ата минута пристигна и може би най-дискусионната среща в мача, откакто Даниел Георгиев стреля, само че топката срещна напречната греда. При последвалото безредие “грешникът” за дузпата на Добруджа Тасев бе съборен, само че основният арбитър Станислав Ставров остана безгласен. Десет минути преди края пък “жълто-зелените” смълчаха трибуните на “Огоста”, откакто означиха втори гол във вратата на Василев посредством Кабобола и нанесоха първо проваляне на Монтана през сезона.

Монтана - Добруджа 1:2
1:0 Владимир Айтов 11'
1:1 Кристиян Григоров 37' (д)
1:2 Етиен Кабобола 79'

Монтана : Ивайло Василев, Даниел Георгиев, Иван Михов-кап., Галин Ташев(86-Владислав Мисяк), Борислав Стойчев (70-Мирослав Антонов), Владимир Айтов, Сергей Георгиев, Никола Гавов (59-Димитър Илиев), Атанас Илиев, Николай Цветков, Тони Тасев.
Старши треньор : Ферарио Спасов.

Добруджа : Стефано Кунчев, Кристиян Пешков, Михаил Венков, Николай Николаев, Кристиян Д. Димитров-кап., Николай Минков (81-Кристиян Р. Димитров), Тодор Паланков, Етиен Кабобола (89-Росен Кръстев), Кристиян Григоров, Петър Тончев, Валериу Тирон (46-Георги Колев).
Старши треньор : Емил Велев.