Болоня спечели с 2:1 домакинството си на Сампдория в среда

...

Болоня прекъсна негативната си серия и закотви Сампдория на последното място

Болоня завоюва с 2:1 семейството си на Сампдория в среда от деветия кръг на италианското футболно състезание.

Така възпитаниците на Синиша Михайлович прекъснаха серия от пет следващи мача без триумф и с 12 точки се изкачиха на десетото място в подреждането. Гостите от Генуа останаха без актив и след петото си посещение за сезона, а с общо 4 точки остават на последната позиция.

Родриго Паласио откри резултата на " Ренато Дал'Ара " в 48-ата минута, когато засече от границата на наказателното поле подаване по тревата от дясно на Роберто Сориано.

Сампдория изравни четвърт час по-късно с прекрасен удар от 22 метра на Маноло Габиадини. Гостите пробваха да стигнат до поврат и до първи триумф под управлението на новия си ментор Клаудио Раниери, само че вместо това получиха нов гол в 78-ата минута, когато Матиа Бани засече от близко центриране от корнер.