Болоня постигна лесна победа с 3:0 пред собствена публика срещу

...

Болоня се разправи катеогрично със Салернитана

Болоня реализира лесна победа с 3:0 пред лична аудитория против Салернитана в дуел от 30-ия кръг от Серия А. " Червено-сините " се показаха мощно и реализираха две победи в един сезон против този противник за първи път в историята.

Домакините започнаха вихрено и още в 14-ата минута Рикардо Орсолини откри резултата. Минута преди края на първата част белгийският национал Алексис Салемакерс осъществя красиво второ попадение във вратата на тима от Салерно.

Превъзходството на Болоня продължи през второто полувреме от дуела, само че третото попадение беше осъществено в спомагателното време на срещата посредством Харалампос Ликоянис.

Антонио Кандрева пропусна най-чистата обстановка за гостите в 80-ата минута.

Болоня се намира на четвърто място в класирането с 57 точки след втората си поредна победа, до момента в който Салернитана е на 20-та позиция в шампионата на Италия със единствено 14 пункта.

По-късно през днешния ден Рома гостува на Лече, до момента в който водачът в класирането Интер Милано приема Емполи.