Болоня и Ювентус направиха страхотен мач в 37-ия кръг на

...

Юве измъкна точка, след като изоставаше с три гола

Болоня и Ювентус направиха страховит мач в 37-ия кръг на Серия А, приключил 3:3. Двубоят на стадион " Ренато Дал Ара " стартира стремително за “рособлу, ” които до 11-ата минута водеха с 2:0 след попадения на Рикардо Калафиори и Сантиаго Кастро.

Калафиори означи още един гол, само че по-късно проблемите за домакините започнаха, като в границите на осем минути " остарялата госпожа " изравни посредством Федерико Киеза, Аркадиуш Милик и Кенан Йълдъз.

С равенството двата тима остават с еднакъв брой точки и надлежно се намират на 3-то и 4-то място в шампионата.

Във втората минута Калафиори вкара първия гол в кариерата си в италианския хайлайф. След корнер се получи безредие. Защитникът стигна до топката и с мощен удар не остави шансове на Войчех Шчесни, като изстрелът му първо срещна напречната греда преди да откри мрежата.

Девет минути по-късно домакините стигнаха до второ попадение. Сантиаго Кастро засече центриране на Кацпер Урбански и прати топката във вратата с глава.

В 13-ата минута гол на домакините бе анулиран вярно поради засада на Йенс Одгар. До края на първото полувреме нямаше други рискове.

В 47-ата минута Адриен Рабио стреля от вътрешността на наказателното поле, само че Лукаш Скорупски се намеси умерено.

Шест минути по-късно Болоня означи трето попадение. Ювентус позволи неточност при разиграването на топката, от която се възползва Калафиори, който с техничен удар не остави шансове на Шчесни.

В 71-ата минута Николо Фаджоли се завърна в игра за “старата госпожа ”, откакто пропусна последните седем месеца поради наказване за нарушение на разпоредбите за залагане.

Пет минути по-късно гостите върнаха един гол. Федерико Киеза се възползва от неточност на защитник на “рособлу ” и вкара за 3:1 с невъзмутимо осъществяване в десния ъгъл.

В 83-ата минута Ювентус означи втори гол. Аркадиуш Милик извърши директен свободен удар по прелестен метод и топката влетя неспасяемо в горния десен ъгъл.

Само минута по-късно торинци изравниха. Домакините позволиха поредна неточност в защита, а Кенан Йълдъз с удар от границата на пеналтерията преодоля Скорупски.

В последния кръг Болоня ще се изправи против Дженоа, до момента в който Ювентус ще играе с Монца.