Болърс 68 постигна победа в дербито с Армада в първия

...

Болърс 68 развали дебюта на Армада в Трета дивизия

Болърс 68 реализира победа в дербито с Армада в първия кръг на Трета дивизия на НАЛБ. Тимът излъга своя противник с крайното 70:67 (11:12, 24:14, 18:23, 17:18) и потегли победоносно на старта на новия сезон в шампионата.

След равностойната първа четвърт тимът на Болърс 68 съумя да се измъкне от лапите на съперника си в средата на втората част, когато след серия от 11 поредни точки символичните домакини дръпнаха в резултата при 30:19.

Подобна беше дистанцията сред двата отбора на огромната отмора при 35:26, само че в самия завършек на третата четвърт Армада сподели темперамент и се залепи на четири точки зад противника си при 53:49. Шампионите на Четвърта дивизия от предишния сезон даже стигнаха и до цялостен поврат при 55:56, само че по този начин или другояче баскетболистите на Болърс 68 резервираха хладнокръвие и си върнаха задатъка, с цел да го запазят до финалната сирена.

Методи Александров завърши с 22 точки и 14 битки за успеха на Болърс 68. Васил Александров се регистрира с 18 точки и 9 овладени топки, а Илия Стоичков прибави още 14 точки и 10 битки.

Димитър Любенов приключи с 20 точки и 10 битки за Армада. Петър Петров и Стефан Илков осъществиха по още 13 точки, като вторият хвана и 11 битки.