Бока Хуниорс победи Ривър Плейт с 3:2 в мач от

...

Уругвайски голове донесоха триумф на Бока Хуниорс в зрелищно Суперкласико

Бока Хуниорс победи Ривър Плейт с 3:2 в мач от четвъртфиналите на Ла Лига Професионал. Двубоят се игра на безпристрастен терен на стадион " Марио Кемпес " в Кордоба.

Двубоят стартира чудесно за " милионерите ", които поведоха в 10-ата минута посредством колумбийския си нападател Мигел Борха. Той се възползва от подаване на гения Клаудио Ечевери и вкара за 1:0.

В продължението на първата част Бока стигна до равенството посредством Мигел Мерентиел. Ургуваецът осъществя след асистенция на Луис Адвинкула.

Малко след час игра символичните посетители направиха цялостен поврат. Ветеранът Единсон Кавани се възползва от подаване на Кевин Зенон и вкара за 1:2. Пет минути по-късно Мерентиел прати Ривър в нокаут с трето попадение.

В седмата минута на добавеното време Пауло Диаса оформи крайния резултат. Възпитаниците на Мартин Демикелис обаче нямаха време за освен това.

В полуфиналите на шампионата Бока Хуниорс ще се изправи против Естудиантес Ла Плата.