Божидар Краев вкара първия си гол за португалския футболен Фамаликао.

...

Божидар Краев с първи гол за "Фамаликао"

Божидар Краев вкара първия си гол за португалския футболен " Фамаликао ". Българинът се разписа при успеха на своя отбор над " Витория " Гимараеш с 2:1.

Краев и съотборниците му бяха посетители в срещата. " Витория " откри в шестата минута посредством Бруно Дуарте, а родният национал изравни в 21-ата минута, откакто засече топката в наказателното поле и я прати в противниковата врата. Пълния поврат оформи Херберто Таварес 5 минути преди края.

Божидар Краев играе чартърен във " Фамаликао " от началото на 2021 година Той продължава да е благосъстоятелност на датския " Мидтиланд " до лятото на 2022 година

Снимка: Фейсбук

Това е втори престой за българина в португалското състезание. През сезон 2019/2020 той игра за " Жил Висенте ", като в 33 мача вкара 8 гола.

Победата на " Фамаликао " изкачи отбора на 10-ото място в класирането. За Краев това беше 17-ти мач за тима, като той престоя на терена 65 минути. Срещата е едвам четвърта, в която българинът стартира като титуляр.

Източник: btvnovinite.bg