Отдалечено местно племе убива двама дървосекачи, нахлули в тяхната земя в Перу
БОГОТА, Колумбия (AP) — Двама дървосекачи са били убити с лък и стрела, откакто се допуска, че са протегнали ръка на земята на безконтактното радикално племе Mashco Piro надълбоко в Перу Amazon, съгласно група за отбрана на правата.
Групата, известна като FENAMAD, пази правата на коренното население на Перу. В него се споделя, че напрежението сред дървосекачите и локалните племена нараства и са нужни повече защитни дейности от страна на държавното управление.
Други двама дървосекачи при нападението са изчезнали, а различен е ранен, сподели FENAMAD и са в ход избавителни интервенции.
Правозащитната група, която съставлява 39 локални общности в районите Куско и Мадре де Диос в югоизточно Перу, сподели, че случаят е станал на 29 август в басейна на река Париаману, до момента в който дървосекачите са уголемявали проходите си в гора и влезе в контакт с уединеното и фамозно териториално племе.
„ Перуанската страна не е подхванала превантивни и защитни ограничения, с цел да подсигурява живота и целост...
Прочетете целия текст »




