Боен дрон удари жилищна сграда в румънския град Галац, близо

...
Боен дрон удари жилищна сграда в румънския град Галац, близо
Коментари Харесай

Руски боен дрон удари жилищна сграда в румънския Галац, двама души са ранени

Боен дрон удари жилищна постройка в румънския град Галац, покрай границата с Украйна, като двама души са получили леки пострадвания, заяви румънската Главна ревизия за изключителни обстановки.

Дронът е блъснал апартамент на 10-ия етаж в жилищната постройка, предизвиквайки пожар. Според информацията на службите при удара е избухнала бойната част с взривно вещество, както и горивото на безпилотния уред. Наложила се е евакуацията на 70 души от жилищния блок. Отломки от разрушената постройка са разпръснати на десетки метри към постройката.

Румънското Министерство на защитата оповестява, че дронът е бил съветски и е бил част от масирана офанзива против цели в Украйна покрай общата граница. 

Според известието на военните офанзивата е била засечена и във въздуха са били вдигнати два изтребителя F-16 от 86-та военновъздушна база край Фетещ, както и един хеликоптер. Пилотите са имали позволение да стрелят по въздушни цели при нужда. 

Чрез националната система RO-alert са били изпратени известия за предупреждаване на популацията за окръзите Тулча, Галац и Браила. 

При обособен случай дрон без взривен заряд е открит към Бъсещ в окръг Марамуреш в северозападна Румъния, предава телевизия TVR. Властите проверяват произхода на летателния уред, който, съгласно отчета, е имал обсег на крилете към 3 метра.

Междувременно украинските управляващи оповестяват, че през нощта е имало масирана офанзива на Русия с дронове " Шахед “ против пристанищния град Измаил, който е единствено на 60 километра по въздух от румънския Галац.
Източник: focus-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР