БНР В момента протестиращите не могат да бъдат яхнати от нито

...
БНР
В момента протестиращите не могат да бъдат яхнати от нито
Коментари Харесай

Бивш началник на охраната на Живков: Нищо не е наред, арогантно е да не се обръща внимание на протестите

 БНР " В момента протестиращите не могат да бъдат яхнати от нито една политическа мощ. Има такива опити, само че може и да се стигне до изненада. Каква ще бъде тя – следва да забележим ". Това съобщи специалистът по националната сигурност ген.-майор проф. Румен Ралчев.

Румен Ралчев е някогашен шеф на защитата на Тодор Живков, Петър Младенов, Желю Желев и чиновник в Управление безопасност и охрана (Пето управление н и НСО.

Трябва да стартират разширени разтвори, съгласно Ралчев. Иначе неизбежно ще се стигне до конфликт. Политическите сили се пробват да канализират протестната сила, съгласно него. Арогантно е обаче да не се обръща внимание на протестите и да се разяснява, че всичко е наред. Нищо не е наред, счита Ралчев и поучава за диалози сред политиците и протестиращите. Гражданското неодобрение върви към непредвидима многообразност.

" Няма гаранция, че насъбраната сила на митинга в един миг няма да ескалира. Каквито и условности да се слагат от едната и от другата страна, постоянно може в даден миг един избран субект да направи неверна преценка и това да катализира силата на цялата навалица ", уточни Ралчев пред Нова тв.

По думите му в даден миг протестиращите могат да се увлекат в една или друга посока и това да докара до съдбовни последствия. " Не би трябвало постоянно да се смята, че полицията е краен съдия. Време е да се стартират разширени диалози, тъй като неизбежно ще се стигне до конфликт ", сподели още той.
Източник: varna24.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР