БНБ излезе с призив да се гарантира независимостта на институцията.

...
БНБ излезе с призив да се гарантира независимостта на институцията.
Коментари Харесай

Костадинов атакува БНБ, институцията поиска гаранции за независимостта си

БНБ излезе с апел да се подсигурява независимостта на институцията. Поводът е акция от през днешния ден на водача „ Възраждане “ Костадин Костадинов, който нахлу  във фоайето на Българска народна банка с искане за среща с шефа на Централната банка.

Събитието беше излъчено онлайн във Facebook страницата на Костадинов, а мотивът за следващата проява е изказванието, че в Българска народна банка се чака делегация на МВФ. От събота Костадинов твърди, че у нас на посещаване е „ загадка задача “ на МВФ, с чието присъединяване ще се манипулират значими данни, тъй че да се обезпечи влизането ни в еврозоната.

„ Ще желаеме среща с тях, с цел да им кажем, че държавното управление фалшифицира данните за инфлацията и недостига. Но първо дано разберем за какво хората от МВФ са тук и за какво това е прикрито от нас, народните представители “, написа Костадин Костадинов на страницата си във Facebook.
Източник: manager.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР