Близки на жертвите и депутати от ДПС - Ново начало

...
Близки на жертвите и депутати от ДПС - Ново начало
Коментари Харесай

Нов протест след катастрофата в Разград, при която загинаха трима мъже

Близки на жертвите и депутати от Движение за права и свободи - Ново начало се събраха пред правосъдната палата във Варна
Близките на тримата починали мъже при злополуката в Разград се събраха през днешния ден пред Съдебната палата във Варна в символ на митинг против решението на апелативния съд. Магистратите потвърдиха по-леката мярка " домакински арест " за 19-годишния водач, предизвикал смъртоносната злополука на 6 юли.

" На първа инстанция прокуратурата да изиска задържане под стража, а съдът да се съобрази с всичките нелепости, които е наговорил един юрист и да постанови 'домашен арест' ", съобщи депутатът от Движение за права и свободи - Ново начало Калин Стоянов. Според него още по-скандално е решението на тричленния състав, който удостоверява решението на първоинстанционния съд.

Протестът се организира на площад " Независимост " в 18:30 часа, където се събраха близки и другари на жертвите. Те желаеха правдивост и настояха за най-тежката мярка за неотклонение против младежа.
Участие на политици
На днешния митинг участваха представители на партията Движение за права и свободи - Ново начало, които показаха своето неодобрение от правосъдното решение. Лидерът на групировката Делян Пеевски се е оповестил против решението на апелативния съд още преди днешния митинг.

" Никаква правосъдна система и правдивост. Настояваме за най-тежката мярка, а не да стои при мама и тате ", сподели близка на един от починалите пред протестиращите.
Хронология на случая
На 6 юли тримата мъже на възраст 64, 62 и 58 години починаха на място, откакто бяха пометени от 19-годишен водач в Разград. Младежът се е врязал с автомобила си в масите на заведение " Галактик ", където седели жертвите.

Окръжният съд в Разград дефинира мярката " домакински арест " за младежа, която беше доказана от Варненския апелативен съд. Прокуратурата е протестирала решението с искане за най-тежката мярка " задържане под стража ".

Това е следващият митинг от серията демонстрации на неодобрение поради правосъдното решение. По-рано митинги се организираха в Разград, където околните на жертвите сложиха карамфили и фотоси на починалите пред правосъдната постройка.
Източник: dunavmost.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР