Благой Тодев се представи най-силно от българските състезатели в спринта

...

Благой Тодев завърши 38-ми в спринта на световното по биатлон за младежи в Казахстан

Благой Тодев се показа най-силно от българските състезатели в спринта на 10 км при младежите до 21 години по време на Световното състезание по биатлон в Шчучинск, Казахстан, откакто се подреди 38-ми в предпоследния старт от шампионата в неговата възрастова група.

21-годишният ни биатлонист позволи две неточности в стрелбата си от състояние лежащ и макар че по-късно повали и петте цели на правия Тодев остана на малко над 3 минути закъснение от спечелилия Кембъл Райт от Нова Зеландия, който не позволи пропуск и при двете си визити на огневия рубеж.

Непосредствено зад Благой Тодев на 39-та позиция финишира различен от българите Васил Зашев. Той завъртя общо три наказателни обиколки и приключи на закъснение от 3:06.2 минути от спечелилия Райт.

Последният от родните биатлонисти Благовест Стоянов пък с четири пропуща в стрелбата си се подреди 79-ти.

Така, в утрешното гонене на 12.5 км България ще бъде показана от Благой Тодев и Васил Зашев. Надпреварата започва в 11.15 часа и ще бъде излъчена по Българска национална телевизия 3.