Здравният министър върна директора на детската болница в София на поста
Благомир Здравков се връща на поста шеф на Специализирана болница за интензивно лекуване (СБАЛ) по детски заболявания " Проф. Иван Митев " , оповестиха от пресцентъра на Министерството на здравеопазването (МЗ). Ресорният министър в служебния кабинет Михаил Околийски не приема оставка .
Двамата разговаряха на среща в Министерство на здравеопазването за належащите въпроси пред лечебното заведение и най-неотложните проблеми в бранша. " Заявих, че майчиното и детско здраве ще бъдат мой персонален приоритет и възобновяване ви като шеф на единствената профилирана болница за деца е явен знак за това. ", сподели доцент Околийски на доктор Здравков.
По думите на служебния министър детското опазване на здравето изисква спокойна среда, професионализъм и поредност , с цел да могат медицинските екипи да работят решително и с нужната грижа към дребните пациенти.
Благомир Здравков разгласи, че приема решението на Околийски с възприятие за отговорност и увери, че ще продължи да работи за стабилността и развиването на лечебното заведение, както и за възстановяване на изискванията в болничното заведение. Той уточни, че съществена цел остава гарантирането на качествена и навременна здравна грижа за децата и поддръжка за експертите в болничното заведение.
На срещата беше контрактувано поддържането деен разговор сред управлението столичната детска Болница и Министерство на здравеопазването за реализиране на устойчиви решения по основните тематики, свързани с детското опазване на здравето.
Министерство на здравеопазването отхвърля внушенията за упражняван институционален напън по отношение на оставката на Благомир Здравков
Временно поста на шеф ще заеме Мария Екимова-Пенева
Двамата разговаряха на среща в Министерство на здравеопазването за належащите въпроси пред лечебното заведение и най-неотложните проблеми в бранша. " Заявих, че майчиното и детско здраве ще бъдат мой персонален приоритет и възобновяване ви като шеф на единствената профилирана болница за деца е явен знак за това. ", сподели доцент Околийски на доктор Здравков.
По думите на служебния министър детското опазване на здравето изисква спокойна среда, професионализъм и поредност , с цел да могат медицинските екипи да работят решително и с нужната грижа към дребните пациенти.
Благомир Здравков разгласи, че приема решението на Околийски с възприятие за отговорност и увери, че ще продължи да работи за стабилността и развиването на лечебното заведение, както и за възстановяване на изискванията в болничното заведение. Той уточни, че съществена цел остава гарантирането на качествена и навременна здравна грижа за децата и поддръжка за експертите в болничното заведение.
На срещата беше контрактувано поддържането деен разговор сред управлението столичната детска Болница и Министерство на здравеопазването за реализиране на устойчиви решения по основните тематики, свързани с детското опазване на здравето.
Министерство на здравеопазването отхвърля внушенията за упражняван институционален напън по отношение на оставката на Благомир Здравков
Временно поста на шеф ще заеме Мария Екимова-Пенева
Източник: news.bg
КОМЕНТАРИ




