Благоевград отбелязва Деня на Европа и Деня в памет на жертвите във Втората световна война с полагане на цветя
Благоевград отбелязва Деня на Европа и Деня в памет на жертвите във Втората международна война с полагане на цветя с гала, която ще се проведе на 9 май (събота) от 12:00 часа на площад " Георги Измирлиев “ пред паметната плоча на починалите във войните за обединяването и независимостта на България. Това оповестиха от Общината. Преди това, от 11:00 часа, на пл. " Македония “ ще бъде спретнат информативен щанд във връзка Деня на Европа.
Организатори на самодейността са НЧ " Никола Вапцаров – 1866 “ и Европейски информативен център " Европа непосредствено “.
Денят на Европа символизира единството и мира на континента и се отбелязва на датата, на която френският външен министър Робер Шуман показва своята декларация за обединяване на Европа. През 1985 година водачите на страните от Европейския съюз вземат решение 9 май да бъде празнуван като Ден на Европа на среща в Милано. В България датата е публично избрана за отбелязване с Постановление № 54 на Министерския съвет от 29 март 2005 г.
Организатори на самодейността са НЧ " Никола Вапцаров – 1866 “ и Европейски информативен център " Европа непосредствено “.
Денят на Европа символизира единството и мира на континента и се отбелязва на датата, на която френският външен министър Робер Шуман показва своята декларация за обединяване на Европа. През 1985 година водачите на страните от Европейския съюз вземат решение 9 май да бъде празнуван като Ден на Европа на среща в Милано. В България датата е публично избрана за отбелязване с Постановление № 54 на Министерския съвет от 29 март 2005 г.
Източник: focus-news.net
КОМЕНТАРИ




