Бившият заместник-директор на ГДБОП Калин Литов не е издал разпорежданията

...
Бившият заместник-директор на ГДБОП Калин Литов не е издал разпорежданията
Коментари Харесай

Калин Литов не е издал заповедта за изтеглянето на полицаите от случая с контрабандата в Пловдив

Бившият заместник-директор на ГДБОП Калин Литов не е издал разпорежданията за прекратяване на полицейската интервенция в Пловдивско против контрабандния канла за цигари. Той е бил осъден с неодобрение от вътрешния министър. 

Това стана ясно от думите на вътрешния министър, който дава отговор на депутатски въпроси по време на съвещанието на Комисията по вътрешна политика в Народното събрание. 

Той сподели пред депутатите, че е стартирал инспекция против Калин Литов, с цел да стане ясно дали някогашният заместник-директор на ГДБОП е направил нарушавания по време на спецакцията. 

" От събраните доказателство не открива служителят да е направил тежко дисциплинарно нарушаване от справедлива и субективна страна, изразяващо се в потребление на служебно състояние за полза на трети лица ", сподели Митов.

Той добави, че няма доказателство, които да показват непосредствена връзка сред Калин Литов, арестуваните лица и складовете, където са съхранявани контрабандните цигари.

" Не са събрани доказателства за връзка сред Литов, арестуваните лица и компанията, която е употребила транспортните средства, складовете и хванатите артикули, заради което не може да се потвърди съществуване на директен предумисъл или полза за тези лица. Не се потвърждава, че Литов е издал разпорежданията за преустановяване на интервенцията ", сподели още.

Министърът на вътрешните работи разясни, че само Мариан Митков (бел. от ред. - някогашен шеф на отдел 11 в ГДБОП) показва, че Калин Литов е дал предписание за преустановяване на интервенцията. 

" В интерес на Митков е прехвърлянето на виновността за дадените разпоредби върху Литов и съставлява негова защитна версия по воденото против него дисциплинарно произвеждане ", съобщи.

Вътрешният министър сподели още, че инспекцията е открила безучастие на Калин Литов по случая. Той не е извършил своите отговорности, откакто му е било докладвано за случая с контрабандните цигари. 

" Затова дисциплинарно обвързване, с моя заповед, на Калин Литов е наложено дисциплинарно наказване за период от 1 година. Тази заповед е връчена на Калин Литов на 23.06. Във връзка с подаденото му заявление за преустановяване на служебното му правно отношение, с моя заповед от 23.06 служебното му правно отношение е прекъснато ", сподели той.

За да гледате видеото, би трябвало да активирате Javascript.
videojs.options.flash.swf = " //i.id24.bg/js/vj/video-js.swf " ;
Източник: plovdiv24.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР