Бившият волейболист на Добруджа 07 (Добрич) Трифон Лапков и новият

...

Трифон Лапков и Грьонинген започнаха с победа в Шампионската лига

Бившият волейболист на Добруджа 07 (Добрич) Трифон Лапков и новият му холандски клуб Абиант (Грьонинген) започнаха с победа присъединяване си в Шампионската лига. Лапков и новите му съотборници от първенеца на Холандия разгромиха като посетители първенеца на Косово Луботени (Феризово) с 3:0 (25:16, 25:19, 25:13) в първия мач от 2-и кръг на квалификациите в най-силния европейски клубен шампионат, игран нощес пред към 250 фенове в зала " Бил Клинтън ".

Българският посрещач стартира като посрещач за Грьонинген, само че бе заменен във втория гейм от холандския национал Оке Ван Де Камп. Трифон Лапков приключи с едвам 3 точки (1 блок, 40% успеваемост в офанзива и 36% съвършено посрещане) за триумфа . Най-полезни за холандския отбор станаха Щайн Ван Шие (3 блока, 3 аса и 50% успеваемост в атака) и Нийлс Де Фриес ( 7 блока!!! и 80% успеваемост в атака) с 16 и 15 точки за успеха. За домакините от Луботени Хабил Аджети приключи с 11 точки.

Срещата-реванш сред двата тима е идващия четвъртък (26 октомври) от 20,00 часа българско време в Грьонинген. При нова победа първенците на Холандия ще се класират за 3-ия кръг, където ги чака белгийския гранд Нолико (Маасейк).