Бивш шеф на Ферари разказа за брутална шега на Райконен
Бившият началник на Ферари Маурицио Аривабене призна, че му е мъчително за Формула 1, макар че по негово време Скудерията влизаше от рецесия в рецесия и не беше на равнището на водачите в шампионата, както и на своите водачи.
След Формула 1 Аривабене беше общоприет шеф на Ювентус, само че си потегли оттова след финансов скандал при започване на десетилетието.
Хамилтън и Ръсел с великодушни похвали за Китай
Аривабене беше отпред на Ферари от 2014 до 2019 година и тази седмица в италианските медии се появи информация, че той е написал писмо до Люис Хамилтън, в което изяснява, че желае да се върне във Формула 1.
Аривабене обаче описа и една забавна история, обвързвана с последния международен първенец на Ферари – Кими Райконен, случила се при втория му престой в отбора.
Защо Ферари нямаха късмет за победа в Китай
„ Помня по какъв начин Райконен се пошегува с мен – изясни Маурицио. – Той обичаше такива смешки. Кими обожава мотокроса и един път имах видеоразговор с него, като той ми сподели крайници си, който беше целият в гипс.
„ Изпаднах в суматоха. Нямах никаква визия с кого ще сменим Райконен, както и какво ще изяснявам на Серджо Маркионе. После стана ясно, че това не е същински гипс. “
Ди Монтедземоло: Искам да видя Антонели във Ферари
Аривабене не подмина и тематиката за възможното му завръщане във Формула 1, макар че след освобождението му преди 6 години, не е ставало още веднъж въпрос той да работи още веднъж в спорта.
„ Дали бих желал да се върна? Във Формула 1 единствено поради Ферари. На различен вид не бих се съгласил даже и за доста пари. Ферари или нищо. Но във Ферари е Фредерик Васьор, който аз почитам, тъй че мога единствено да ги поддържам. “
Строл към този момент търси заместител на Нюи за началник на Астън Мартин?
След Формула 1 Аривабене беше общоприет шеф на Ювентус, само че си потегли оттова след финансов скандал при започване на десетилетието.
Аривабене беше отпред на Ферари от 2014 до 2019 година и тази седмица в италианските медии се появи информация, че той е написал писмо до Люис Хамилтън, в което изяснява, че желае да се върне във Формула 1.
Аривабене обаче описа и една забавна история, обвързвана с последния международен първенец на Ферари – Кими Райконен, случила се при втория му престой в отбора.
„ Помня по какъв начин Райконен се пошегува с мен – изясни Маурицио. – Той обичаше такива смешки. Кими обожава мотокроса и един път имах видеоразговор с него, като той ми сподели крайници си, който беше целият в гипс.
„ Изпаднах в суматоха. Нямах никаква визия с кого ще сменим Райконен, както и какво ще изяснявам на Серджо Маркионе. После стана ясно, че това не е същински гипс. “
Аривабене не подмина и тематиката за възможното му завръщане във Формула 1, макар че след освобождението му преди 6 години, не е ставало още веднъж въпрос той да работи още веднъж в спорта.
„ Дали бих желал да се върна? Във Формула 1 единствено поради Ферари. На различен вид не бих се съгласил даже и за доста пари. Ферари или нищо. Но във Ферари е Фредерик Васьор, който аз почитам, тъй че мога единствено да ги поддържам. “
Източник: sportal.bg
КОМЕНТАРИ




