Бившият полузащитник на ЦСКА Кристиян Малинов започна като титуляр за

...

Кристиян Малинов титуляр при равенство на Льовен

Бившият полузащитник на ЦСКА Кристиян Малинов стартира като титуляр за Льовен, само че бе сменен 20 минути преди края, а неговият заместител означи изравнителен гол и донесе точка за отбора при равенството 1:1 като посетител на Брюж в мач от 18-ия кръг на белгийското състезание по футбол.

Българският национал стартира в стартовите 11 и в средата на първата част получи жълт картон за жестоко нарушаване.

Испанският нападател Феран Жутгла откри резултата в интерес на Брюж с гол от дузпа минута преди почивката.

В 70-а минута Малинов отстъпи мястото си на терена на Начон Нсинги и точно резервата на Малинов донесе точката за Льовен с изравнителен гол в добавеното време на мача.

Льовен е осми в класирането с 26 точки, а Брюж заема четвърта позиция с 34 точки. Лидер е Генк с 46 точки.
 Кристиян Малинов с цялостен мач за Льовен при победен триумф за Купата на Белгия