Бившият отбор на най-добрия български баскетболист Александър Везенков Олимпиакос победи

...

Олимпиакос се наложи над Панатинайкос след продължение в баскетболната Евролига

Бившият тим на най-хубавия български баскетболист Александър Везенков Олимпиакос победи Панатинайкос с 88:78 (23:22, 13:21, 16:16, 22:15, 14:4) след продължение като посетител в огромното гръцко дерби от първия кръг на Евролигата за мъже.

Двата състава изиграха забавен конфликт, в който Олимпиакос изоставаше с двуцифрен пасив през втората част и с 36:43 на почивката. Домакините от Панатинайкос водеха с 59:52 преди четвъртия интервал, само че Олимпиакос съумя да навакса и след тъждество 74:74 след 40-те минути се стигна до продължение. Алек Питърс изравни със пукотевица за 2 точки при оставащи 56 секунди в срещата, а в последната секунда някогашният гард на Олимпиакос Костас Слукас можеше да донесе успеха на Панатинайкос от тройката, само че пропусна. В спомагателните пет минути гостите бяха безапелационни и завоюваха с 14:4.

Алекс Питърс и Томас Уолкъп означиха по 17 точки за триумфа на Олимпиакос, като Питърс оформи „ дабъл-дабъл “, добавяйки 10 битки и 4 асистенции, а Уолкъп – 2 битки, 5 асистенции и 3 откраднати топки. Костас Слукас приключи с 20 точки, 3 битки и 3 асистенции за Панатинайкос.

Турският Фенербахче също се нуждаеше от спомагателни пет минути за успеха си над Армани Олимпия Милано с 85:82 (19:23, 19:12, 24:19, 14:22, 9:6) след продължение като хазаин в Истанбул. Фенербахче имаше задатък от 62:54 преди четвъртата част, само че позволи равнене за 76:76 в края на постоянното време.

Най-резултатен за домакините бе Скоти Уилбекин с 19 точки и 4 асистенции, до момента в който за гостите от Италия новото попълнение Никола Миротич се регистрира с „ дабъл-дабъл “ от 27 точки и 11 битки.

Баскония, с българския национал Коди Милър-Макинтайър в състава, загуби вкъщи от Реал Мадрид със 77:79 (23:19, 24:24, 20:19, 10:17) в напълно испански дуел от първия кръг на Евролигата. Реал Мадрид надви след по-силна последна четвърт, откакто изоставаше с 62:67 след първите 30 минути игра.

Гершон Ябуселе се отличи за триумфа на гостите с 18 точки и 8 битки, а за Баскония Мат Костело означи 16 точки и 3 битки. Милър-Макинтайър не съумя да се разпише за близо 20 минути на терена и приключи с 4 битки и 4 асистенции.

Друг испански отбор Валенсия се наложи над Монако със 70:65 (17:20, 22:18, 14:13, 17:14) като хазаин след 19 точки и 7 битки на Семи Оджелейе. Майк Джеймс осъществя 21 точки, 7 битки и 7 асистенции за гостите от Монако.